Meloni: Elon Musk nem jelent veszélyt a demokráciára, Soros György igen
Nyilvánosan is védelmébe vette Elon Muskot az olasz miniszterelnök.
Alighanem sokan vannak a jogászszakmán belül és kívül, akik órákon át tudnák sorolni a kétes bírói ítéleteket.
„Briliáns ötlet pattant ki az új alkotmányhoz és a majdani új bírósági törvényhez tanácsokat adó kormányközeli jogászok fejéből: egy huszáros mozdulattal megoldanák az egyes bírák és bírósági vezetők az egész országot irritáló (hogy finoman fogalmazzak) elkanászodásának problémáját. Szerdai lapszámunkban írtuk meg a hírt, hogy az új alkotmány a bíróságokon is elhozná a rendszerváltást, hiszen annak elfogadásával minden egyes bírói posztot újra meg kellene pályáztatni, és a kiválasztás már a módosított bírósági törvény szerint történne. (...)
Nem csoda, hogy a selyemzsinór címzettjeinél, azaz az Országos Igazságszolgáltatási Tanácsnál kiverte a biztosítékot a szerdai címlapunk.
Az OIT szóvivője az utcai pártgyűlésekről kölcsönzött hangvételű közleményben utasította vissza a cikkünket. »A bírósági szervezet önállóságát, függetlenségét és tekintélyét minden más állami szervnek védenie kell, tartózkodva az egymás tevékenységébe való beavatkozástól. Ezt a munkát és törekvést meghatározóan aláássák az ilyen és ehhez hasonló, gyűlöletet keltő, felelőtlen megnyilatkozások« – írja Szűcs Péter szóvivő, megjegyezve: tart tőle, hogy nem tudunk mondani olyan ítéletet, amelyet politikai szimpátia motivált.
Sajnos tudunk. Alighanem sokan vannak a jogászszakmán belül és kívül, akik velünk együtt órákon át tudnák sorolni a kétes ítéleteket és justizmord helyzeteket. Ahogyan nemcsak lapunknál, de bírói és politikusi körökben is név szerint ismerik azokat, akik 2006 őszén elvállalták a piszkos munkát, és Gyurcsány Ferenc elvárásának megfelelően arcpirítóan törvényellenes letartóztatások tömegével megfélemlítették a kormányfő távozását követelő tüntetőket.”